Návštěva Městské knihovny v Chrudimi

9. Únor 2024

V pátek 9. února 2024 se šli všichni předškoláci podívat do 1. třídy a mladší děti ze třídy Sluníček vyrazily na domluvené setkání do knihovny. Některé děti knihovnu už znají, některé děti v ní byly dneska úplně poprvé. Knihovna, vlastně dům plný knížek. Malých, velkých, pohádkových, kriminálních, encyklopedií a atlasů, románů….tedy hodně a hodně příběhů. A jednu knížku s příběhem si paní knihovnice vybrala a dětem příběh z ní vyprávěla. Kniha SUPERMÁŇA od Ester Staré se dětem líbila a zjistily, že všechny děti jsou dobré a fajn. Děti se dozvěděly, jak se správně v knihovně chovat, jak zacházet s knihami, aby se neničily, a taky si prohlédly knihovnu, kam chodí maminky a taťkové, babičky či dědečkové. A samozřejmě samy si mohly vypůjčit knihy, jaké se jim líbily a důkladně si je prohlédnout. A věřte, knížek k prohlížení bylo mnoho.