Návštěva Základní školy Dr. Peška

9. Únor 2024

V pátek 9. února 2024, ač nebylo příznivé počasí, se vydaly předškoláci do základní školy. Byli pozváni do 1. třídy, aby se podívali, jak to v takové škole, vlastně chodí. S sebou si nesli přezůvky, jak opravdoví školáci. Žáčci v 1. třídě na ně už čekali a těšili se, co vše našim předškolákům ukáží. Na hodině matematiky řadili čísla od jedničky do desítky, a připínali stejný počet kolíčků. Na hodině českého jazyka viděli, jak děti už píší krasopisně do písanek, obtahovali jednotažky ve tvaru rybiček. V tělocvičně si zaběhali dokola, prováděli zdravotní cviky, jako zvířátka. Museli zvládnout opičí dráhu. Podívali se do družiny a dostali domů dáreček. Naši předškoláci na oplátku poděkovali zpěvem u piana.