Papoušek se naparuje, krásné peří ukazuje…

12. Červen 2018

…záhadně se tváří, barvy na něm září. V úterý 12. června 2018 za námi do mateřské školy přijeli papoušci, tedy chovatelé papoušků se svými, skoro dětmi. Víte, že na světě existuje 330 druhů papoušků? Naše děti se dnes dozvěděly spousta zajímavostí. Proč je papoušek barevný. Proč nežije u nás v přírodě. Čím se živí. Kde hnízdí. Jaký je rozdíl mezi mluvícím a opakovacím papouškem…Jako první se nám představili Aratinga sluneční volně žijící v Jižní Americe. S chutí si pochutnali na ovoci, semínkách a oříškách. Dalším zástupcem byli Kakadu, se svým typickým znakem, tedy chocholkou na hlavě. Jsou nejznámějšími papoušky Austrálie a dožívají se až 100 let. Mají inteligenci 5letého dítěte a jsou velmi mazliví. Dále jsme poznali mluvícího papouška Žako – papoušek šedý, který pochází ze střední Afriky. Je chytrý, jako 6leté dítě a je jedním z opravdu mluvících papoušků, který jen neopakuje, ale má logické uvažování. Poslední skupinou byli zástupci rodu Ara žijící v tropických deštných lesích Střední Ameriky a na severu Jižní Ameriky. Ara arakanga jménem Sofie s opravdu dlouhým ocasem a velkým zobákem. Ara zelenokřídlý jménem Eliška, která nám předvedla, jak umí během vteřiny rozlousknout vlašský ořech a dělat kotrmelce. Nejznámější mezi papoušky Ara je Ara ararauna, který si zahrál v Pirátech z Karibiku po boku kapitána Jacka Sparrowa. Je velmi hlučný a má rád celou rodinu. A představte si že, papoušci spí celou noc, vstávají brzo a už křičí. Umí se mazlit jako pes. No, řekněte, nebylo to fajn dopoledne?