Dobré ráno, dobrý den, za zvířátky pojedem…

14. Červen 2018

Ve čtvrtek 14. června 2018 vyjela celá mateřská škola na velký výlet do Jihlavy do Zoologické zahrady. Čáry máry ententýky pojedeme do Afriky, přidržte si čepice, hop a už jsme v Africe. A my tam opravdu byli. U vchodu nás vítali surikaty, kousek dál nám dlouhé krky ukazovaly žirafy. Koníci převlečení v pyžamu, tedy zebry nám ukázali svoje mláďata. Hrošík si užíval vody, tygr se tvářil důstojně, pštros se popelil a opice ukazovaly samé opičárny. Medvědi i hyeny pobíhali a větřili. Plameňáci stáli na jedné noze, jako baletky. Ježek pobíhal sem a tam. Krokodýli se tvářili jako sochy. Tamaríni volně pobíhali a tuleni dělali kotrmelce ve vodě. Někdo se procházel v bambusovém lese. Někdo se procvičil na průlezkách. Někdo sledoval výcvik dravců. Ale úplně všichni si pochutnali na dobrůtkách, které jste jim vy rodiče připravili. Rohlíky, housky, řízečky, toustíky, koláčky, palačinky, sušenky…jablíčka, banány, hroznové víno….mrkvičku, kedlubny, papriku….a nechyběly samozřejmě bonbóny a jiné sladkosti. Výlet byl báječný a všechny děti si ho s úsměvem na tváři opravdu užily.