Policejní pohádky

26. Duben 2019

V pátek 26. dubna 2019 za dětmi přijela policejním vozem Policie České republiky. Paní policistka přivezla do naší školky knížku: POLICEJNÍ POHÁDKY. A nejen to. Nejprve se děti sešly v tělocvičně a na zádech paní policistky si přečetly nápis POLICIE. A už začalo vyprávění. O policejním odznaku, který slouží jako podpis. O uniformě, která se dětem líbila. Proč je důležité mít na sobě reflexní prvky. Na otázku, co je úkolem Policie měly děti řadu odpovědí. „Chytaj zloděje. Dáváte pouta. Máte pistoli. Dáváte zloděje do basy. Voláme je při bouračce.“ No, uznejte znalosti dětí jsou dobré. Probírali důležitá telefonní čísla, co je to regulka, kdo nosí modrou a kdo bílou čepici. Zastavovací terčík děti pojmenovaly jako pálku nebo plácačku, což vzbudilo úsměv na tváři nás dospělých. Z nové knihy Policejní pohádky si děti vyslechly „O Martínkovi, Elišce a tuze divném člověku, který byl milý“. Všechny děti jedním dechem řekly, že kdyby jim někdo sliboval sladkosti, štěňátka, že je sveze, řeknou NÉÉÉ. Nakonec děti venku důkladně prozkoumaly policejní auto. Vyzkoušely si sedět na místě řidiče, spolujezdce, vzadu jako pachatel. Vítek zkonstatoval: Je to skvělý auto.