Probouzení zahrady MŠ

24. Duben 2019

Ve středu 24. dubna 2019 přišli všichni, kteří měli čas a chuť pomoci s úklidem naší přírodní školní zahrady. A věřte práce bylo dost. Maminky, tatínci, dokonce i dědečkové a babičky. Po 14 hodině začalo na zahradě hemžení, jak v mraveništi. Jak rodiče postupně přicházeli, začala být práce vidět. Motorová pila se zakusovala do dřeva a pletivový dřevník byl za chvíli plný nařezaných kulánků. Skákací panáci dostali nový kabát a trpělivé maminky s přesností obtahovaly. Do truhlíků se uvelebily různé květiny a květinky. Hmyzí hotel našel nové místo a nový nábytek pro hmyz. Pozorovací dlaždice budou novým prvkem na zahradě. Prokoukla i kouzelná zahrada. Bylinková spirála, kruhové bylinkové záhonky, hlína z kompostéru byla rozvezena. Vrbový tunel ostříhán. Děti se postaraly o sběr šišek a klacíků, některé se dokonce umí pěkně otáčet s lopatou nebo hráběmi. Děti si mohly v dílničce vyrobit koště na čarodějnice. Rozdělali jsme menší oheň. Nejen, že jsme potřebovali spálit větve, ale po práci je třeba zasloužená odměna. 10 kilo libereckých párků, pět pecnů chleba, hořčice, kečup, nealko pivo, šťáva…Věřte, chutnalo nám všem.

Děkujeme všem rodičům s dětmi, kteří přiložili ruce k dílu a svou prací pomohli probudit naši školní zahradu.