Při každém odchodu ze školky jsem brečela, že chci zpátky…

1. Květen 2016

…zavzpomínala a napsala Kristýna Rotreklová na vzpomínkovou tabuli. Proč? Mateřská škola Medlešice právě dnes 1. května 2016 oslavila 70. let od svého založení. Oslava probíhala v prostorech mateřské školy a zejména v zámeckém parku. Ve školce, tedy v budově zámku si mnoho pamětníků prohlédlo výstavu „Jak šel čas…“, prolistovalo hodně starými i mladšími kronikami. Zajímavé bylo podívat se na nové architektonické plány na rekonstrukci. Dotýkat se je dovoleno, bylo povoleno v retrokoutku, kde byly k vidění nejen staré hračky, pomůcky, ale i postýlka kam děti ulehaly nebo hrníčky a talíře, z kterých děti jedly. K nahlédnutí byla i tajemná skříň, na kterou často pamětníci vzpomínali. Její tajemství bylo dnes odhaleno. Program v zámecké zahradě začal ve 14 hodin divadlem pro malé i velké. Následovala přání k narozeninám z úst hostů. Pana starosty Petra Řezníčka a paní ředitelky Lady Kalinové. Jedním z mnoha přání dětí bylo také, aby školka dostala krásný dort a věřte nebo nevěřte, toto přání se Sáře Benešové splnilo. Velký a sladce vonící dort s logem Broučků všem velice chutnal. Barevné tulipány a drobný dáreček dostali i bývalí zaměstnanci mateřské školy. Paní ředitelky i uklízečky, učitelky i paní kuchařky. Následovalo vystoupení medlešických Broučků a Tanec houbiček dětí z Chrudimi. A to si nemyslete, že už byl konec. Pohádková diskotéka, pohádkový okruh s hravými aktivitami, skákací hrad, dětské hry starých časů…..živá hudba v podání Pepino Music. Ve stanu se sladkými i slanými dobrotami byly za chvilku prázdné talíře a tácy. Někdo si pro potěchu koupil dáreček u kováře nebo podpořil mateřskou školu koupí vyrobené keramiky. Celé odpoledne nám přálo počasí a 70leté výročí trvání mateřské školy v Medlešicích jsme všichni společně oslavili. Děkujeme všem rodičům a přátelům mateřské školy, kteří nám s přípravou oslavy pomohli.