Jarní dělání

21. Duben 2016

Ve čtvrtek 21. dubna 2016 odpoledne naše školní zahrada ožila nejen dětským smíchem. Několik maminek a tatínků nám pomohlo s jarním úklidem. A zahrada úklid a naši péči určitě potřebovala. Práce se udělalo mnoho, ruce i nohy trochu bolely, ale upravená zahrada nás všechny potěšila. Pracovití taťkové přeházeli kompost, posekali a nařezali dřevo u starodávné pícky, rozvozili hlínu z kompostu do záhonků a tvořili i z dřevěných palet. Maminky se daly do pletí záhonků a bylinkové spirály, vyčistily kamennou řeku, shrabaly listí, posbíraly šišky, zametly bazén, opravily skákací panáky na chodníku, osázely truhlíky muškáty a holínky lichořeřišnicí. Nové vybavení dostal i hmyzí hotel. Jednoduchý hmyzí domeček pro berušky si mohly děti vyrobit na svoji zahrádku či balkón. Hlad jsme zahnali chlebem s pomazánkou. Díky všem rodičům, kteří nám pomohli.