Prvního září psali dneska v kalendáři…

1. Září 2016

Začal nový školní rok 2016 / 2017. Letní prázdniny, které si děti zajisté užily a hlavně parádně prožily, neodvratně skončily. Dnešní den byl pro někoho úplně prvním odloučením od maminky a tatínka. Pro někoho setkáním s kamarády. Někdo se moc těšil, někdo nevěděl, co ho čeká, někdo šel s nejistotou a  na některé dětské tvářičce se zaleskla malá slzička. O prázdninách byly ve školce slyšet hlasy řemeslníků. Nevzhledná a poškozená cesta k hospodářské budově dostala zcela zbrusu nový kabát. Třídy Srdíček a Korálků byly nově vymalovány a přípravná kuchyňka v přízemí prošla kompletní opravou. Hlasy řemeslníků však dnes ráno vystřídaly hlásky dětské. Na všech třídách bylo slyšet šveholení, jak v ptačím hnízdě u malých ptáčátek. Nové děti už ví, kde si můžou hrát, kde se svačí a obědvá, kam si jít umýt ruce…,kde mají šatnu a hlavně, jakou mají svoji značku. Během dopoledne děti vystřídaly spoustu činností a aktivit. Hrály si a hračky si po sobě uklidily, svačily, kreslily a povídaly si, cvičily a zpívaly. Na školní zahradě tvořily s pískem, běhaly a houpaly se, jezdily v dostavníku nebo si povídaly dokonce o letní olympiádě. S plnými bříšky po výborném obědě děti uléhaly do svých postýlek. A zítra? Jako dnes. Pohodová atmosféra a už jen úsměv na tváři. Všem dětem, rodičům i celému dospělému kolektivu mateřské školy přejeme pohodový a příjemný školní rok.