5. Červen 2016

V pondělí 30. května 2016 před mateřskou školou zastavil autobus. Pro koho přijel? Pro naše Skřítky, kteří se rozhodli jet na školu v přírodě a bez maminky a tatínka vydržet celých pět dní. Kufry a cestovní tašky byly plné oblečení. Samozřejmě nechyběly holínky, pyžamo a spacák. Dokonce i hračky, knížky a karty. Cílem našich Skřítků byla Hájenka v Pohledu. Loučení při odjezdu se neobešlo bez slziček, ale ne dětských, ale maminkovských. Během týdne Skřítkové zažili mnoho aktivit. Navštívili spousta míst. V pondělí hned začali prohlídkou kravína a prasečáku, kde na vlastní oči viděli, jak se dojí krávy. Večer museli vše důkladně zakreslit do svých deníků a taky napsat pohledy nejen domů. Ranní rozcvičky byly důležité, aby Skřítkům chutnala snídaně. V úterý si procvičili svoji fyzickou zdatnost v lese na natažených lanech, které přichystal p. Dostál ze SKI Fanatiku.  Jenže rozmary počasí způsobily, že si oblečení museli sušit na sušáku. Zvládli ještě prohlídku voliér s různými papoušky a holuby, králíky a pohladili si i morčátka. Taky hledali poklad podle barevných fáborků. Stavěli domečky pro lesní skřítky. Ve středu se vydali na dalekou cestu na rozhlednu Bára, kde si svoji zručnost prověřili v lanovém parku. Ve čtvrtek si zařádili v maskách na karnevalu a pan hajný jim ukázal, co všechno musí mít myslivec, různé druhy parohů a kůži lišky či divokého prasete. Svoji obrovskou odvahu projevili při noční hře. Jídlo bylo celý týden výborné, svědčily o tom prázdné talíře. Týden utekl a v pátek se už muselo balit. Naši SKŘÍTKOVÉ si školu v přírodě určitě užili a za svoji účast dostali medaile a různé drobné dárečky. Návrat do Chrudimi byl úspěšný a rodiče se už na svoje děti moc těšili.