Srdíčková šipkovaná

23. Květen 2018

Ve středu 23. května 2018 měly Srdíčka šipkované dopoledne. Jen co děti vyšly před dveře školky, už na ně na chodníčku čekala první červená srdíčková šipka. Ukazovala směr, kam se mají vydat hledat cestu, úkoly a snad i poklad. Prvním úkolem se děti hned pořádně rozehřály a skákaly jak žabky. Rozezpívaly se písničkou o sluníčku. Jely vláčkem se zavřenýma očima…Po šipkách došly až k rozložitému stromu jménem vrba. Ten měl, ale velmi zvláštní ozdoby. Na dlouhých větvích byly dřevěnými kolíčky přidělány obálky, na kterých byla jména dětí a jejich značky. Co obálka ukrývala? Dílek nějaké mapy. Děti za pomoci tatínka Radečka a Honzíka jednotlivé dílky mapy složily a slepily. A věřte, nevěřte, byla to mapa pokladů. Něž však děti poklad našly, musely ještě splnit několik úkolů. Vyjmenovat pět druhů ovoce s peckou, pět druhů ovoce s jadýrky….Jako první děti našly sladký poklad. Plechovku plnou voňavých upečených sušenek. Chutnaly. Ale mapa ještě ukazovala, že je potřeba ještě hledat. A pátrání se vyplatilo. Děti byly odměněny Duplo žirafkami nebo prstovými loutkami. Díky rodičům Radečka a Honzíka a maminky Františka a Beátky, si děti užily příjemné dopoledne. Honzík dokonce usnul už při obědě dřív než v postýlce.