Ukaž se mi jablíčko, neukážu Ančičko…

5. Říjen 2018

…schovám se ti za lupen, hledej si mě celý den. Srdíčkové děti si jablíčka opravdu našly a celý týden si o nich povídaly, kreslily, stavěly, porovnávaly, ochutnávaly….a v pátek 5. října 2018 dokonce pekly. Vybraly si recept: Jablka v županu. Oblékly si zástěry. Listové těsto nakrájely na čtverečky, jablka okrájely a rozdělily na menší kousky. Nachystaly si vanilkový a skořicový cukr a pečení mohlo začít. Děti se projevily, jako opravdoví pekaři. Jablíčko položit na těsto, posypat cukrem, řádně zabalit, aby neuteklo, pomazat vajíčkem, aby se lesklo…Věřte, že vůně upečené dobroty se linula po chodbách mateřské školy. Děti si na nich pochutnaly venku, kde vůbec nevadilo, že trochu drobí a nejlepší byl cukr, který děti ještě prstíky vylizovaly z plechu.