Ovoce a zelenina, to je zdraví, to je síla…

5. Říjen 2018

…kdo jí mrkev, ředkvičky, bude zdravý celičký. Korálkové děti se na celých čtrnáct dní staly zahradníky. Co takový zahradník umí a dělá? Hlavně musí znát všechny druhy ovoce a zeleniny. Děti si je prohlížely nejen na obrázcích, ale i v obchodě. Mnoho ovoce a zeleniny si přinesly do mateřské školy a dál s nimi pracovaly. Loupaly, krájely, strouhaly, míchaly, mačkaly a samozřejmě ochutnávaly. Ovocný a zeleninový salát byl výborný a děti si na něm pochutnaly. Taky si vyprávěly pohádku O veliké řepě, kterou si i zahrály. Dokonce velkou řepu stříhaly a malovaly. Na konci týdne si upekly i brambory. Brambory počítaly, rovnaly podle velikosti, zkoušely, kam až se dokutálí, tiskaly s nimi a zkoušely je vážit, jako v obchodě.