Výprava za lesními skřítky

4. Říjen 2018

Ve čtvrtek 4. října 2018 se všechny děti z Chrudimi i Medlešic vydaly autobusy na Podhůru. Velké děti, předškoláci, se zúčastnili ekoprogramu lesní pedagogiky: Výprava za lesními skřítky“. Jak se pozná, že jste v lese? Jak se jmenují části stromu? Víte, kde se stromy vůbec vzaly? Žijí v lese nějaká zvířátka? Co všechno je možné v lese slyšet? Mnoho otázek a samozřejmě mnoho odpovědí. Velké děti v lese potkávaly skřítky, kteří jim přichystali několik úkolů na plnění. Vyčistit les od odpadků. Postavit strom z přírodních materiálů dostupných v lese. Vyhledat obrázky zvířat a umět je správně pojmenovat. Prolézt velkou pavoučí sítí. V lese najít cokoli ze zvířat. A představte si, že nálezy byly opravdu zajímavé. Paroží z jelena, liščí a kančí kůže, lebka z muflona…Menší děti si zase užily lese, jako venkovní tělocvičny. Prolézaly, přelézaly, klouzaly se. Poslouchaly zvuky lesa, pozorovaly práci dřevorubců. Dopoledne příjemně uteklo a všechny děti si les užily. A co se jim líbilo? Odpovědi, jako vždy úsměvné. Velký autobus, točité schody na rozhlednu Báru, jelení parohy, svačina…