Návštěva výstavy – „POZNÁVEJ SE!“ – II.

21. Duben 2016

Ve čtvrtek 21. dubna 2016 děti ze Srdíček a Korálků vyjely na výstavu, kde je DOTÝKAT SE EXPONÁTŮ PŘIKÁZÁNO! V Hlinsku ve Společenském domě do konce dubna probíhá putovní výstava s názvem „POZNÁVEJ SE!“. Exponáty pocházejí z libereckého zábavně – naučného centra IQpark. Výstava je kombinací hry, zábavy i poučení a je potřeba jistá dávka šikovnosti, hravosti, intuice a dokonce i představivosti. Děti si vyzkoušely zvukové pexeso, seděly na loži fakíra nebo si vyzkoušely, jak se čte pomoci Braillova písma. Lyžovaly ve dvojicích a dokonce si změřily svoji sílu stisku ruky. Procházely s kuličkou složitým labyrintem nebo si šeptaly na dvacetimetrovou vzdálenost. Prověřily svůj postřeh, skládaly arkádové pyramidy, koukaly se na svoje změněné tělo v iluzivním zrcadle. Zkoumaly rozložené lidské tělo a s plazmovou koulí zažívaly úchvatnou podívanou, když k ní přiblížily svoje ruce. Svým čichem poznávaly různé druhy koření. Hodně legrace si děti užily u 3D otisků vlastního těla.