Probouzení zahrady

19. Duben 2018

Ve čtvrtek 19. dubna 2018 odpoledne se na naší školní zahradě hodila každá pracovitá ruka. A to nejen velká, ale i malá. Rodiče se svými dětmi se rozhodli pomoci s naší zahradou a po jarním probuzení ji pořádně uklidit a připravit na další život a činnosti. Mnoho maminek i tatínků se pustilo do práce. Co všechno se udělalo? Všechny bylinkové záhonky a spirála jsou vyplety. V paletových truhlících je nová hlína. Bazén je vymetený a okolo něj už není mech ani plevel. Na chodnících jsou čerstvě obtaženi skákací panáci a housenky. Po celé zahradě se sbíraly šišky, větvičky…Velký kus práce odvedli rodiče u kamenné pícky, kde je vzorně srovnané dřevo. Dlouhé větve a kulány tatínkové nařezali, maminky srovnaly. Dokonce jsme vzbudili zimního spáče, který si hověl v kupě listí. Ježek odkráčel a schoval se o kousek dál pod křovím. Práce se udělalo opravdu mnoho. Děti si vyráběly pod vedením zkušeného pána píšťalky a kazu. A že se jim dařilo. Zaslouženou odměnou po práci bylo opékání libereckých párků. Voněly široko daleko. Měkoučký chléb, hořčice, papírový tácek, nealko pivo…no prostě úplná romantika. Věřte, nevěřte snědli jsme 10 kilogramů, tedy cca 100 kusů libereckých párků a 4 pecny chleba.

Mnohokrát děkujeme rodičům, kteří si udělali čas a přišli s námi strávit příjemné, i když pracovité odpoledne.